WhatsApp

Rize Trabzon Çıkışlı Batı Karadeniz Turu 2 Gece 3 Gün

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

3 Gün

Tur Türü

Kültür Turları

Grup boyutu

46 kişiler

Lokasyon

Batı Karadeniz

Genel Bakış

RİZE ve TRABZON ÇIKIŞLI 

2 GECE 3 GÜN BATI KARADENİZ TURU

2024 TUR TARİHİ

16 - 19 Mayıs Haftasına Özel

Lütfen Tüm Detayları ve Önemli Notları Okuyunuz!

ERKEN REZERVASYON SATIŞ FİYATI

Yetişkin (11+): 6750 TL

6-10 Yaş Çocuk (1. Çocuk İçin Geçerli): 5250 TL

2-5 Yaş Çocuk (Koltuk Ücreti): 4250 TL

Tek Kişilik Konaklama Farkı: 3000 TL

BOLU - AMASRA - BARTIN - SİNOP - KASTAMONU - SAFRANBOLU

Abant Gölü - Safranbolu - Hıdırlık Tepesi - Bakırcılar Çarşısı - Kaymakamlar Konağı - Cinci Han - Akçasu Kanyonu - Saat Kulesi - Konaklar - Amasra - Bartın - Bakacak Tepesi - Aamsra Kalesi - Fatih Cami - Kastamonu - Sinop - Tarihi Ceza Evi - Erfelek Şelaleleri - Akliman - Hamsilos - Sinop Kalesi - Arkeloji Müzesi

16 MAYIS PERŞEMBE: RİZE ve TRABZON HAREKET

Sevgili misafirlerimiz sizleri güler yüzlü personelimiz eşliğinde akşam saat 18:00'da Rize'den, 19:00'da Trabzon'dan alarak gece yolculuğumuza başlıyoruz. 

17 MAYIS CUMA : ABANTGÖLÜ - SAFRANBOLU - HIDIRLIK TEPESİ - BAKIRCILAR ÇARŞISI - KAYMAKAMLAR KONAĞI - CİNCİ HAN - AKÇASU KANYONU - SAAT KULESİ - KONAKLAR

Değerli misafirlerimiz, Ezgi Tur araç içi ikramları eşliğinde Bolu Dağı’nın eteklerinde bulunan Abant Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Göl kıyısında aldığımız kahvaltı sonrası . Dileyen misafirlerimiz Göl etrafında yürüyüş yapabilir, dileyenlerse fayton veya atla gezinti yapabilirler. Abant gölü gezisi sonrası 3 saatlik yolculuk sonrası Safranbolu’ya varıyoruz. İlk olarak zamanında Bektaşilerin de yaşadığı Yörük Köyü ziyaret ediliyor. Yörük Köyü’nde Sipahioğlu Konağı, Köy Çamaşırhanesi ve köy ürünlerinin satıldığı pazarda yapacağımız keyifli gezimizin sonrasında, Restorantımız 'da öğlen yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası UNESCO tarafından koruma altına alınan Tarihi Safranbolu’ya geçiyoruz. İlk olarak dünyanın nadir açık namazgahlarından olan ve güzel bir Safranbolu görüntüsü sunan Hıdırlık Tepesi’ni ziyaret edip; Eski Safranbolu'yu, Hükümet Konağı’nı, Saat Kulesi’ni fotoğrafladıktan sonra Safranbolu'nun Eski Çarşı kısmına geçiyoruz. Burada Cinci Han ve Hamamı, Akçasu Kanyonu’nu da görerek; Kaymakamlar Konağı, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki Güneş Saati, Yemeniciler Arastası, İzzet Paşa Camii, Demirciler ve Bakırcılar çarşıları geziliyor. Lokum imalatı hakkında slayt gösterisini izledikten sonra akşam yemeğini de alacağımız otelimize hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Belirlenen Restoranda (Extra)

Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda (Extra)

Akşam Yemeği: Konaklama Otelinde

Konaklama: Amasra veya Safranbolu Otelleri (3*-4*)

 

18 MAYIS CUMARTESİ : AMASRA - BARTİN - BAKACAK TEPESİ - AMASRA KALESİ - FATİH CAMİ - KASTAMONU

Otelde alınan açık büfe sabah kahvaltısının ardından Kristal Teras'a hareket ediyoruz. Kafetarya'da verilecek olan serbest zamanda dileyen misafirler ücretini ödeyerek Kristral Terastan manzarayı seyredebilirler. Belirlenen saatte hareket ile Amasra’nın girişinde bulunan Bakacak Tepesi ilk keşif noktamız olacak. Fatih Sultan Mehmet'in gördüğü zaman “Lala, Lala Çeşm-i Cihan bu mu olaİ”, yani “Dünyanın gözü bu mudurİ'' diyerek hayranlığını gösterdiği Bakacak Tepesi’nden görünen manzara karşısında fotoğraf molası günü renklendiren bir detay oluyor. Amasra merkezine indiğimizde gezimiz, Amasra Kalesi (Zindan Kalesi, Sormagir Kalesi) ile başlıyor. Roma Dönemi’nde yapılan Kemere Köprüsü ve Bizanslılar Dönemi’nde kilise olarak kullanılan Fatih Camii gezilerinin ardından, bölgeye özgü olan Balık Restorantın da alacağımız yemek sonrasında her biri el emeği göz nuru olan tel kırma ürünlerini bulabileceğiniz çarşı bizi bekliyor. Ardından vereceğimiz serbest zaman sonrasında 1,5 saat sonra akşam yemeğini de alacağımız otelimize hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklama Otelinde

Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda (Extra)

Akşam Yemeği: Konaklama Otelinde

Konaklama: Kastamonu Otelleri (3*-4*)

 

19 MAYIS PAZAR : SİNOP - TARİHİ CEZA EVİ - ERFELEK ŞELALELERİ - AKLİMAN HAMSİLOS - SİNOP KALESİ - ARKELOJİ MÜZESİ

Otelde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında, Sinop’a hareket ediyoruz ilk durağımız olan Dünyaca ünlü Tatlıca Köyü Erfelek şelaleleri‘ne ulaşıyoruz. Muhteşem doğal güzelliğe sahip Erfelek ’te verdiğimiz kısa serbest zamanın ardından şelaleler çevresinde kısa yürüyüşler ile bölgenin güzelliklerini keşfediyoruz. Buradan ayrıldıktan sonra şehir merkezine hareket ederek Sinop ‘un tarihi ve doğal güzelliklerini keşfimize devam ediyoruz. Tarihi Ceza Evi gezisinin ardından Sinop Yöresine ait yemeklerden oluşan öğle yemeği molamızı veriyoruz. Öğleden sonra turumuza devam ederek, Arkeoloji müzesi, Sinop Kalesi, Akliman, Hamsilos Fiyortunu geziyoruz. Yeşilin ve Mavinin buluştuğu Sinop gezimizi gün boyu Fotoğraflarla ölümsüzleştirip dönüş yoluna geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklama Otelinde

Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda (Extra)

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Lüks Turizm Aracı İle Ulaşım
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
2 Gece Otel Konaklaması
2 Sabah Kahvaltısı Konaklama Otelinde
2 Akşam Yemeği Konaklama Otelinde
Seyahat Sigortası
Araç İçi İkramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle Yemekleri
Konaklama Tesisinde Alınan Ekstralar
Müze ve Örenyeri Girişleri
Kişisel Ekstra Harcamalar
Dahillerde Açıkça Belirtilmeyen Tüm Hizmetler ve Aktiviteler
 
Ezgi Turizm Seyahat Acentesinin Sunduğu Tüm Hizmet Satın Alımlarında "Tur/Otel Satış Sözleşmesi" Geçerli Olup Taraflarca Kabul Edilmektedir. Sözleşme Detayları İçin Tur/Otel Satış Sözleşmesi'ne Tıklayınız!

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Lüks Turizm Aracı İle Ulaşım
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
2 Gece Otel Konaklaması (3*-4*)
2 Sabah Kahvaltısı Konaklama Otelinde
2 Akşam Yemeği Konaklama Otelinde
Araç İçi İkramlar
Seyahat Sigortası
Öğle Yemekleri
Dahillerde Açıkça Belirtilmeyen Tüm Hizmetler ve Aktiviteler
Kişisel ve Özel Harcamalar
Müze Örenyeri Girişleri
Konaklama Tesislerinde Alınan Ekstralar

Güzergah

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Doğa ve Spor
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor
Yiyecek ve İçecek
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

2 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü
Bölge Buluşmalı

Turumuz İçin Önemli Bilgiler

Ezgi Turizm Seyahat Acentesinin Sunduğu Tüm Hizmet Satın Alımlarında "Tur/Otel Satış Sözleşmesi" Geçerli Olup Taraflarca Kabul Edilmektedir. Sözleşme Detayları İçin Tur/Otel Satış Sözleşmesi'ne Tıklayınız!
Misafirin Tur İptal Mücbir Sebepleri: Yolcu veya Birinci Derecede Akrabasının 10 Günlük Mutat İştigaline Engel Hastalığı veya Ölümü, Tam Teşekküllü Devlet Hastanesinden Alınmış Resmi Kurul Raporu Olması, Taraflarca Mücbir Sebep Kabul Edilmektedir.
Seyahat Acentesinin Tur İptal Mücbir Sebepleri: Olumsuz Hava Şartları, Yol Engeli, Grev, Terör, Savaş ve İhtimali, Yeterli Sayının Olmaması, Öngörülmez Teknik Hususlar, Turun Başlamasına Engel ise Taraflarca Mücbir Sebep Kabul Edilmektedir.
Belirtilen Gün ve Saatlerde Kalkış veya Alınış Noktasında Olmayan Misafirlerimizin Turlarında İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır.
Günübirlik veya Konaklamalı Turlarda; Kalkış veya Alınış Noktasına Belirtilen Gün ve Saatte Ulaşım Sağlamak Misafirin Sorumluluğundadır. Misafirin Ulaşımında Aksama veya Gecikme Yaşaması Durumunda İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır.
Günübirlik Turlarda; Tur Kalkış Saatine 24 Saat Kala, Konaklamalı Turlarda; 14 Gün Kala İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır. Misafirin Belirtilen Sürelerden Önce İptal, İade ve Değişikliği Seyahat Acentesine Yazılı Olarak Bildirmesi Gerekmektedir.

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ezgi Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

Mesaj kutusu
24%
8.950 ₺ 6.750 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
8.950 ₺ 6.750 ₺
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}