WhatsApp

Rize Çıkışlı Kars ve Doğu Ekspresi Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

2 Gün

Tur Türü

Kültür Turları

Grup boyutu

46 kişiler

Lokasyon

Kars Erzurum

Genel Bakış

Rize Çıkışlı Kars ve Doğu Ekspresi Turu

27-28 OCAK 2024 

1.GÜN

Değerli Konuklarımız; saat 00.00 da Trabzon Meydan’dan, saat 01.30 ‘de Rize Meydan önünden kalkış yapacak araçlarımızın ilk durağı Artvin yolu üzerinden Çıldır Gölü. Belirli buz kalınlığı oluşması ardından gölün üzerinde atlı kızaklarla gezme ,fotoğraf çekilme fırsatı bulabileceksiniz. (Mevsim koşullarına göre gölün donması ve buz kalınlığının oluşması halinde). Kızak ve fotoğraf molamız ardından Kars merkeze hareket ederek kahvaltı molası veriyoruz.(Extra) Kahvaltı molası ardından rehberimiz eşliğinde Ani Harabeleri’ne gidiyoruz. 1001 kiliseli şehir olarak tarihte isminden sıkça söz ettirmiş ve Ermenilere başkentlik yapmış Ani Harabelerini geziyoruz. Ermenistan sınırımızı oluşturan Arpaçay’ın kıyısına kurulmuş bu önemli yerleşim yeri, günümüzden bin yıl önce 100.000 kişinin üzerinde nüfusa ev sahipliği yaparken günümüzde ise bir harabe konumunda. Volkanik renkli taşlarla yapılmış kiliseler ve katedrallerin kar üzerindeki renk cümbüşü sizleri kendisine hayran bırakırken, Türklerin Anadolu’da inşa ettikleri ilk cami olan Emir Manuçehr Camiinin Arpaçay’ı ve Ermenistan sınırını kapsayan manzarası birbirinden güzel fotoğraflar çekmenize olanak sağlayacaktır. Keseli kilise-Resimli Kilise-Büyük Katedral (Fethiye Camii)-Surlar- Aslanlı Kapı- Emir Manuçehr Camii gibi önemli eserleri gezip Selçuklu sarayını dışardan gördükten sonra Ani Harabelerindeki gezimizi sonlandırıyor Kars Merkez’e hareket ediyoruz. Rus işgali sırasında yapılan taş evlere sahip Kars’ı gezmeye başlıyoruz. Kesme taşlardan kilise olarak inşa edilen, Kars’ın geri alınması ile camiye çevrilen Fethiye Camiini (panoramik) görüyoruz. Kars Kalesinden panoramik görüntü alarak o temiz havayı soluyacaksınız. 12 Havariler Kilisesi, Kars Taşköprü, Tarihi Hamam ver bir çok eseri yerinde görme fırsatı bulacaksınız. Savaşlarda kullanılan silahlar, asker çarıkları ve bir tarihi sizlere yaşatacak birçok eserin sergilendiği Kanlı Tabya Müzesini ziyaret ediyoruz. Aşık ve Ozan şehri Kars turumuz ardından yöresel ürünlerini tatma ve alışveriş yapma fırsatınız olacaktır.(Kaşar Peynir, Gravyer Peyniri , Bal , Kaz Eti , Kete vb.) Alışveriş için verilen serbest zaman ardından Kars Merkez’de bulunan konaklama otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği (Set Menü) konaklama otelimizde gerçekleşecektir. Aşık ve Ozan şehrine gelip , yaşamadan dönmemeniz gereken Kafkas Gecesine dileyen konuklarımız katılabilirler.(Extra) 

Sabah Kahvaltısı: Çıldır Gölü (Extra)
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda (Extra)
Akşam Yemeği: Konaklama Otelinde
Konaklama: Atapark Otel

2.GÜN

Değerli Konuklarımız; otelimizde alınan açık büfe kahvaltı ardından saat 08.00 de Kars Garından hareket eden Doğu Ekspres trenine binerek masal yolculuğumuz başlıyor. Anılarınızda yer alacak fotoğraflar ,videolar çekilerek 4 saat boyunca Doğu Express treni ile huzurlu yolculuk yapacaksınız. Vagonlar arasında özgürce gezebilir , her açıdan fotoğraf çekilebilirsiniz. Tren yolculuğumuzun sonlanması ile Dadaşlar diyarı Erzurum Garında trenden ayrılıyoruz. Erzurum’a gelinir çağ kebap tadılmaz mı… Öğle yemeği için meşhur Çağ kebabı salonunda mola verip arzu eden konuklarımız tadabilir , istemeyen konuklarımız için farklı lezzetler sunulmaktadır. Yemek molamız ardından Doğu Anadolu’nun en büyük kenti Milli mücadele , milli birlik ve bağımsızlık hareketinin temelinin atıldığı kentimiz Erzurum’u gezmeye başlıyoruz. Usta Çırak ilişkisinin ve saygının büyük örneği Çifte Minareli Medrese , Üç Kümbetler , Eski Erzurum Evleri , Palandöken , Ulu Camii turumuz ardından turumuzu tamamlayarak Ovit yolundan Rize’ye hareket ediyoruz. Yolcularımızı Rize Merkez’e indirmemiz ardından aracımız Trabzon’a devam ederek turumuz Trabzon’da sonlanacaktır.

Sabah Kahvaltısı: Konaklama Otelinde
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda (Extra)
Akşam Yemeği: Belirlenen Restoranda (Extra)

 

İSTEĞE BAĞLI EKSTRALAR (Güncel Fiyatlar Değişkenlik Gösterebilir)

⇒Birinci gün alınacak sabah kahvaltısı (Kars Merkezde)   

⇒Çıldır Gölü Atlı Kızak (Göl donması ardından göl üzerinde 2-3-4 kişilik gruplar halinde atlı kızağa binebilir donmuş gölün üzerinde özgürce atlı kızak yapabilirsiniz. 

⇒Kafkas Gecesi  Kars yöresinin meşhur gecesidir. Yöresel oyun , dans , bıçak ve kılıç oyunlarının sergilendiği ve canlı müzikle devam eden bir eğlence.

İADE ŞARTLARI

⇒Tüketici, hizmetin başlamasına 1 Ay kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 29 – 20 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50’sini, 20 günden az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

⇒Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir. Acenta 5 gün önceye kadar turu iptal etme hakkını saklı tutar.

!!! ÖNEMLİ !!!

– Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
– Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez, Kesin kayıt yapan konuklarımıza koltukları belirtilecektir
– 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. 
– Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. 
– Turda yeterli kayıt olmadığı takdirde firma 5 gün önce konuklarına bilgi vermek suretiyle turu iptal etme hakkına sahiptir.
– Turumuz müşteri sayısına uygun lüks turizm araçları ile gerçekleştirilecektir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Lüks Turizm Aracı İle Ulaşım
Rehberlik Hizmeti
Tursab Zorunlu Seyahat Sigortası
1 Akşam Yemeği
1 Sabah Kahvaltısı
Ezgi Turizm Farkı İle Güler Yüzlü ve Kaliteli Hizmet
Doğu Ekspresi Tren Bileti (Pulman)
Araç İçi İkramlar
1 Gece Lüks Otel Konaklaması
Öğle Yemekleri
Müze ve Ören yeri Ücretleri
Otellerde Alınan Ekstralar
Dahillerde Açıkça Belirtilmemiş Harcamalar
Çıldır Gölünde Sabah kahvaltısı
Kafkas Gecesi (Ekstra)

Güzergah

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Doğa ve Spor
Lüks ve Konfor
Yiyecek ve İçecek
Otel ve Konaklama
Kayak ve Kış Sporları
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

1 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü
Bölge Buluşmalı
Minübüs

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ezgi Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

Mesaj kutusu
20%
4.500 ₺ 3.600 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
4.500 ₺ 3.600 ₺
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}