WhatsApp

Huser Avusor Ayder Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

1 gün

Tur Türü

Günübirlik Turlar

Grup boyutu

17 kişiler

Lokasyon

Huser Yaylası

Genel Bakış

Huser Turu Hakkında:

Huser ve Avusor Yaylaları Karadeniz'in en güzel noktalarındandır. Bu turumuzda Huser ve Avusor Yaylaları ile birlikte Tar Deresi ve Bulut Şelalesine, Çamlıhemşin'e Fırtına Vadisi üzerindeki Tarihi Taş kemer köprülere uğruyoruz. Ayrıca Zipline İp Aktivitesi için misafirlerimize gerekli zaman bırakıyoruz.

RİZE HUSER YAYLASI TURU

Huser Yaylası özellikle sosyal medyanın yaygın kullanılmasıyla günbatımı ve bulut denizi ile meşhur olmuştur. Huser Yaylası gezi turu için Uzman personelimiz ve son model araçlarımız ile sizleri karşılıyoruz. Personelimizin ön bilgilendirmesinden sonra saat:10:00’da Huser Yaylası Turu (Günbatımı Salıncak Turu) hareket ediyoruz. Karadeniz Sahil Yolunu takip ediyoruz.

Gündoğdu, Çayeli, Pazar, Ardeşen ilçelerinin içinden geçiyoruz. Buralardaki misafirlerimizi de aldıktan sonra turumuz başlamış oluyor. Fırtına Deresi boyunca Ladin, Kestane, Gürgen, Ceviz, Ihlamur araçları arasından süzüyoruz. Yolumuza devam ederken, yol üzerinde bir çok rafting tesisi yanından geçiyoruz. Zipline Aktivitesi yapmak, kahvaltı ve ihtiyaç molası zamanı geldi. Sizleri dinlendirmek adına dere kenarına sıfır noktada tesislerimizde 30-40 dakika mola veriyoruz. Ayder Yaylasına Geçiyoruz;

Ayder Yaylası Horon Düzü, Kalegondan geçerek Gelin Tülü Şelalesi karşısında mola veriyoruz. Gelin Tülü Şelalesi 1350 Metre uzunluğuyla Türkiye'nin en uzun şelalesidir. Ayder Yaylasında 1 Saat vereceğimiz molada öğle yemeği için yeterli zamanımız olacaktır. Ayder Yaylası öğle yemeğinden sonra Buzul Gölleri ile meşhur olan, hala daha hayvancılığın ve aktif yaylacılığın yaygın olarak yapıldığı Avusor Yaylasına hareket ediyoruz. Avusor Yaylasına gelir gelmez kendinizi bambaşka bir dünyaya gelmiş gibi hissettiren yaylalardan bir tanesidir. Daha yaylaya gelmeden yol boyunca süzülerek giderken içinizi bir huzur kaplıyor.

Yaylaya çıktığınızda bütün yılın yorgunluğunu atmış olacaksınız Avusor Yaylası Zamanı; Avusor Yaylası, Rize Çamlıhemşin’de yer alan, varır varmaz insanı ayrı bir dünyaya gelmiş gibi hissettiren yaylalardan bir tanesi. Dere kenarındaki virajlı yollardan kıvrıla kıvrıla çıkarken içinizi bir huzur kaplamaya başlıyor. Yaylaya çıkıp Kaçkarlar’ı karşınıza aldığınızda ise bu huzur katlanarak artıyor. Laz kültürünün yaşandığı Avusor Yaylası çığ tehlikesine karşı 70-80 tane taş evden oluşmatadır. 2400 metre yüsekliğindeki yayladan 1,5 saat yürüme ile Avusor Buzul göllerine çıkmak mümkün olsana zaman planlamasından dolayı göllere çıkamıyoruz. Avusor Yaylasından Altıparmak Dağlarını ve Kemerli Kaçkar Dağlarını izlemenin keyfine varacaksınız. Avusordan ayrıldığınız andan itibaren birdaha nezaman gelirim diye plan yapmaya başlarsınız.

Huser Yaylası Final! Yaklaşık bir buçuk saat Avusor Yaylasında kaldıktan sonra Gün Batımı, Bulut Denizi ve Salıncak ile meşhur Huser Yaylası yolculuğumuz başlıyor. Karadeniz'in en yüksek yaylalarından olan Huser Yaylası 2400 Metre yüksekliktedir. Özellikle akşama doğru Bulut Denizi üzerinde oluşan Gün Batımı içinizi ölünceye kadar unutamayacağınız bir heyecanla kaplıyor. Huser Yaylası sizleri o kadar etkileyecekki her tarafı bir yağlıboya tablosu gibi.. Huser Turu için en güzel anlardan bir tanesi çayınızı içerken; hemen ayaklarınızın altında Palaçkur, Avusor, Çeymakçur ve Kavrun Yaylaları, arkanızda Karadeniz sahil şeridi, hemen karşınızda Sal, Pokut ve Hazindağ Yaylası Sırtlarını temaşa edeceksiniz. Gün Batımından sonra Huser Turu sona eriyor ve Rize’ye doğru dönüş yoluna geçiyoruz.

İsterseniz Konaklamalı Huser Turu ve Konaklamalı Vip Turlar seçeneklerimizden yararlanabilirsiniz.

Diğer Günübirlik, Konaklamalı ve Vip Tur seçeneklerimizi lütfen inceleyiniz.

Bir başka Ezgi Turizm Günübirlik Tur organizasyonlarında buluşmak üzere hoşça kalın….

Ezgi Turizm 2023

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Lüx Turizm Aracıyla Ulaşım
Ayder Yaylası Giriş Ücreti
Öğle Yemekleri
Zipline ve Salıncak Aktiviteleri
Ekstra Kişisel Harcamalar

Temalar

Macera
Eğlence
Doğa ve Spor
Romantizm ve Balayı
Ulaşım ve Transfer
Günübirlik Yayla Turları

Tur Süresi

Günübirlik

Ulaşım Tipi

Minübüs

Sıkça Sorulan Sorular

Bebek Arabası Getirebilir Miyiz?
Evet Bebek arabası getirebilirsiniz. Araba Bagajlarına Konulan bebek arabalarını ihtiyaç halinde kullanabilirsiniz.
Turda Çok Fazla Yürüyüş Var Mı?
Turumuzda yorucu bir yürüme mesafesi yoktur.
Bana Ön Koltuk Ayırır Mısınız?
Hayır. Günübirlik Turlarımızda Koltuk rezervasyonu yapılmamakta olup, ön taraf veya herhangi bir koltuk sözü verilmemektedir. Koltuk sıralamasında ilk gelen misafirlerimiz istedikleri yere oturabilir ve tur boyunca aynı koltukta seyahat edebilirler.
Araçta Tur Ödemesini Yapabilir Miyiz?
Hayır. Turlarımız kesin kalkışlı olduğundan Tur Ücretini Rezervasyon yaparken ödemeniz gerekmektedir. Tur Ücretini ödemeyen Misafirlerimizin Turları kesinlik kazanmamaktadır.
Çocuklardan Ücret Alınıyor Mu?
Turlarımızın kalkış saatlerinden 24 Saat öncesine kadar mazeretsiz iptal ederek Tur ücretini iade alabilirsiniz. Mücbir durumlar ve Acil hastalık gibi durumlarda kesinlikle iade için Resmi Belge İstenilmektedir.
Ne zamana Kadar Turu İptal Edebiliriz?
Turlarımız Yediden Yetmişe her yaş aralığına hitap etmektedir.
Turlarda Yaş Aralığı Nedir?
Turlarımız Yediden Yetmişe her yaş aralığına hitap etmektedir.
Tur Nerede Başlıyor ve Nerede Bitiyor?
Turumuz Rize Merkez de başlamakta ve bitmektedir.
Tur Suresi Boyunca Molalar Ne Kadar Verilmektedir?
Tur programımız gidilen bölgenin konumu ve gezi alanı dikkate alınarak hazırlanmıştır. Programda belirtilen noktalarda yeterli mola süreleri verilmektedir.

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ezgi Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

Mesaj kutusu
18%
550 ₺ 450 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
550 ₺ 450 ₺
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}