WhatsApp

Büyülü Mezopotamya Turu 3 Gece 4 Gün

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

4 Gün

Tur Türü

Kültür Turları

Grup boyutu

16 kişiler

Lokasyon

Güneydoğu Anadolu

Genel Bakış

Büyülü Mezopotamya Turu

3 Gece 4 Gün Konaklamalı

2024 TUR TARİHİ

27-30 Nisan / 11-14 Mayıs

Tur Başlangıç: 09:30 Gaziantep Havalimanı
Tur Bitiş: 20:30 Diyarbakır Havalimanı

Lütfen Tüm Detayları ve Önemli Notları Okuyunuz!

ERKEN REZERVASYON SATIŞ FİYATI

Yetişkin (13+): 14999 TL

2-12 Yaş Çocuk (1. Çocuk İçin Geçerli): 13.499 TL

0-2 Yaş Çocuk: Ücretsiz (Koltuk ve Yatak Verilmez)

Tek Kişilik Konaklama Farkı: 2.999 TL

GAİANTEP - ŞANLIURFA - MARDİN - DİYARBAKIR

Gaziantep - Mozaik Müzesi - Bakırcılar Carşısı - Halfeti - Sıra Gecesi - Gümrük Hanı - Balıklıgöl - Göbeklitepe - Karahantepe - Hrran - Mardin - Deyr-ul Zafaran Manastırı - Dara Antik Kenti - Beyaz Su - Midyat - Eski Konaklar - Mardin - Kasımiye Medresesi - Mardin Sokakları - Diyarbakır - Surlar Hasanpaşa Hanı - Ulu Cami - On Gözlü Köprü

1. GÜN: GAZİANTEP - MOZAİK MÜZESİ - BAKIRCILAR ÇARŞISI - HALFETİ - SIRA GECESİ

Sabah Gaziantep Havaalanı’nda rehberimizle buluştuktan sonra şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz. Sonrasında  kenti keşfe başlıyoruz. Yol yorgunluğunu atacağımız, keyifli bir kahvaltının ardından turumuza başlıyoruz. İlk olarak Gaziantep Zeugma Mozaik müzesini gezerek tarihi eserler hakkında rehberimizin anlatımları ile tarihe tanıklık ediyoruz. Güneydoğu Anadolu Bölgesinin nadide şehirlerinden biri olan Gaziantep’te sırasıyla tarihi Bakırcılar ve Baharatçılar çarşını gezip tarihi sokakları adımlarken meşhur künefecilerde ve kebapçılarda Antep mutfağının tadına bakıyoruz. Artık rüya şehir Gaziantep’ten ayrılma vakti. Halfeti tüm güzelliği ile bizleri bekliyor. Fırat nehri üzerindeki Birecik Barajı ile bir kısmı sular altında kalan Halfeti’de bir saat süren Tekne Turuna çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gezdikten sonra Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz ardından günümüzü Şanlıurfa’nın vazgeçilmezi Sıra Gecesi ile sonlandırıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Belirlenen Restoranda (Extra)

Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda (Extra)

Akşam Yemeği: Belirlenen Restoranda (Extra)

Konaklama: Bölge Otelleri (4* min)

2. GÜN: GÜMRÜK HANI - BALIKLIGÖL - GÖBEKLİTEPE - KARAHANTEPE - HARRAN - MARDİN

Otelde aldığımız kahvaltı sonrasında büyüleyici bir atmosfer eşliğinde öncelikle meşhur Balıklı Göl ve çevresini gezip yöresel kumaşlar ve el sanatlarını göreceğimiz Bedesten ve pazar gezisinden sonra Evliya Çelebi’nin ünlü Seyahatnamesi’nde “Yetmiş Hanı” olarak anılan ve tarihi Kanuni Sultan Süleyman dönemine uzanan  “Gümrük Hanı”nı ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz yöreye özgü Mırra ve Menengiç kahvesini tadabilir. Gümrük Hanı ziyaretimiz sonrasındaki durağımız yıllara tanıklık yapan Göbeklitepe ve Karahantepe. Alman Arkeoloji Enstitüsü ve Şanlıurfa Müzesince 1995’ten beri ortaklaşa yürütülen çalışmalarda, Neolitik döneme ait, boyları 3-6 metre, ağırlıkları da 40-60 ton olan, yabani hayvan figürlü “T” biçimli dikili taşlar bulunduğu, tarihin yeniden yazıldığı bu gizemli dünyada kaybolacağız. Ardından Harran’a hareket ediyoruz. Burada Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi olan Harran Üniversitesini ve kerpiçten yapılmış Konik kubbeli evleri ziyaret ediyoruz. Günümüzü tamamlayarak gündüzü seyranlık, gecesi gerdanlık Mardin’e doğru yol alıp muhteşem gece manzarası ile Mardin’e ulaşıp otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklama Otelinde

Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda (Extra)

Akşam Yemeği: Belirlenen Restoranda (Extra)

Konaklama: Bölge Otelleri (4* min)

3. GÜN: DEYR-UL ZAFARAN MANASTIRI - DARA ANTİK KENTİ - BEYAZ SU - MİDYAT - ESKİ KONAKLAR

Mardin’de yeni bir güne merhaba diyip kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Rotamız Deyr-ul Zafaran Manastırı. Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezliğini yapan Manastırı gezerken 4000 yıllık Güneş tapınağını (Sin tapınağını) Şifahaneyi, Kilisesini ve Vaftizhanesini dolaştıktan sonra Büyülü Mezopotamya’ da yolumuza devam edip Dara Harabelerine ulaşıyoruz. Güneydoğu Anadolu bölgesinde günümüze ulaşabilmiş nadir örneklerden olan bu ilginç ören yerinde bölge medeniyetlerinin izini sürüyoruz. Gezilerimizin ardından Beyaz Su’ da mahalli lezzetler sunan lokantamızda öğle yemeğimizi alacağız. Molamızın ardından Midyat’a geçiyoruz. Gezimize Midyat Konuk Evini gezerek devam ediyoruz. Tarihi Midyat Evlerinin arasından gümüş ve telkari işçilikleri ile meşhur çarşıda yürüyerek yöresel yaşamı yerinde görme ve o havayı teneffüs etme imkanı buluyoruz. Dolu dolu geçen günümüz sonrasında Mardin’e otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklama Otelinde

Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda (Extra)

Akşam Yemeği: Belirlenen Restoranda (Extra)

Konaklama: Bölge Otelleri (4* min)

4. GÜN: MARDİN - KASIMİYE MEDRESESİ - MARDİN SOKAKLARI - DİYARBAKIR - ULU CAMİ - SURLAR HASANPAŞA HANI - ON GÖZLÜ KÖPRÜ

Mezopotamya’nın ortasında yeni bir güne merhaba deyip otelimizde alınan kahvaltının ardından bugün rotamız Dinlerin ve Dillerin buluştuğu, birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin. Taş işçiliği ve kentsel dokusu ile bizleri büyüleyen bu şehri adımlamaya devam ediyoruz. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin’de gezimize öncelikle Anadolu’da bulunan nadir Akkoyunlu eserlerinden olan ve Mezopotamya Medreselerinin en güzel örneği olarak gösterilen Kasımiye Medresesi ile başlıyoruz. Ardından Ulu Cami’ye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Belediye temizlik işlerinin -eşekler- ile yapıldığı evlerin altından yürüyüşümüze devam ediyoruz. Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içip kısa bir dinlenme molası sonrasında Diyarbakır bizi bekler. Diyarbakır’a ulaşıyor ve kenti keşfe başlıyoruz. Burada Diyarbakır Ulu Camii ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Devamında Diyarbakır surlarını, Hevsel Bahçelerini, Dört Ayaklı Minareyi, Haşanpaşa Hanını ve On gözlü köprüyü ziyaret edip akşam saat 19.30 da siz değerli konuklarımızı Diyarbakır Havaalanından mutlu anılarla bir başka EZGİ TURİZM gezisinde buluşmak üzere uğurluyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklama Otelinde

Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda (Extra)

Akşam Yemeği: Belirlenen Restoranda (Extra)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Lüks Turizm Aracı İle Ulaşım
3 Gece Otel Konaklaması (4* min)
3 Gün Sabah Kahvaltısı
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Tursab Seyahat Sigortası
Araç İçi İkramlar
Tüm Ara Ulaşımlar
Milli Park ve Ören Yeri Girişleri
Konaklama Tesislerinde Alınan Ekstralar
Kişisel ve Özel Harcamalar
Akşam Yemekleri
Öğle Yemekleri
İlk Gün Sabah Kahvaltısı
Tekne Turu ve Sıra Gecesi
Gidiş - Dönüş Uçak Biletleri

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Doğa ve Spor
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor
Yiyecek ve İçecek
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

3 Gece

Ulaşım Tipi

Uçaklı
Minübüs

Turumuz İçin Önemli Bilgiler

Ezgi Turizm Seyahat Acentesinin Sunduğu Tüm Hizmet Satın Alımlarında "Tur/Otel Satış Sözleşmesi" Geçerli Olup Taraflarca Kabul Edilmektedir. Sözleşme Detayları İçin Tur/Otel Satış Sözleşmesi'ne Tıklayınız!
Misafirin Tur İptal Mücbir Sebepleri: Yolcu veya Birinci Derecede Akrabasının 10 Günlük Mutat İştigaline Engel Hastalığı veya Ölümü, Tam Teşekküllü Devlet Hastanesinden Alınmış Resmi Kurul Raporu Olması, Taraflarca Mücbir Sebep Kabul Edilmektedir.
Seyahat Acentesinin Tur İptal Mücbir Sebepleri: Olumsuz Hava Şartları, Yol Engeli, Grev, Terör, Savaş ve İhtimali, Yeterli Sayının Olmaması, Öngörülmez Teknik Hususlar, Turun Başlamasına Engel ise Taraflarca Mücbir Sebep Kabul Edilmektedir.
Belirtilen Gün ve Saatlerde Kalkış veya Alınış Noktasında Olmayan Misafirlerimizin Turlarında İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır.
Günübirlik veya Konaklamalı Turlarda; Kalkış veya Alınış Noktasına Belirtilen Gün ve Saatte Ulaşım Sağlamak Misafirin Sorumluluğundadır. Misafirin Ulaşımında Aksama veya Gecikme Yaşaması Durumunda İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır.
Günübirlik Turlarda; Tur Kalkış Saatine 24 Saat Kala, Konaklamalı Turlarda; 14 Gün Kala İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır. Misafirin Belirtilen Sürelerden Önce İptal, İade ve Değişikliği Seyahat Acentesine Yazılı Olarak Bildirmesi Gerekmektedir.

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ezgi Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

Mesaj kutusu
14%
17.499 ₺ 14.999 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
17.499 ₺ 14.999 ₺
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}