WhatsApp

Borçka Karagöl Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

1 gün

Tur Türü

Günübirlik Turlar

Grup boyutu

19 kişiler

Lokasyon

Borçka Karagöl

Genel Bakış

Rize Çıkışlı Borçka Karagöl Turu

Ezgi Turizm olarak tüm misafirlerimizin kaliteli ve güvenli hizmet satın alabilmesi politikası ile çalışıyoruz.

Değerli Misafirlerimiz; Lütfen Aşağıdaki Tüm Tur Detaylarını Okuyunuz! Aşağıda verilen bilgiler, sizlerin daha kaliteli, daha güvenli hizmet alabilmesi ve mağduriyet yaşamaması için önemlidir!

2024 Yılı Güncel Tur Detayları Lütfen Okuyunuz!

Tura Katılım Noktaları Rize / Çayeli / Pazar / Ardeşen / Fındıklı / Arhavi / Hopa

Borçka Karagöl Turu Programı

Rize Merkez sahil çay çarşısı önünde en geç saat 09:00’de toplanıyoruz. Borçka Karagöl, Muratlı Barajıi Çoruh Zipline Turu için hareket ediyoruz. Karadeniz Sahil Yolunu takip ederek Yeşil ve Mavi arasında süzülerek muhteşem manzara eşliğinde; Rize'ye bağlı Çayeli (Mapavri), Pazar (Atina), Ardeşen (Ardışen), Fındıklı (Viçe); Artvin'e bağlı Arhavi (Arkabi), Hopa (Hupati) ilçe merkezlerinden gerek Artvine doğru hareket ediyoruz.

Ayrıca yol üzerinde Karagöl Turu için katılacak misafirlerimizi alıyoruz. Cankurtaran Tünelinden Geçiş: Hopa-Borçka yolunu takip ederken sarp yolları aşmamızı kolaylaştıran Cankurtaran Tünelinden geçeceğiz. Karadeniz'i Erzurum üzerinden İran'a bağlayan ve yeni açılan 5228 Metre uzunluğundaki Cankurtaran Tüleni; yolculuğumuzu oldukça kolaylaştırıyor. Borçka ilçe merkezine varınca Çoruh Nehri kenarında bulunan Petrol İstasyonunda dinlenme ve ihtiyaç molası veriyoruz.

Turumuzun ilk noktası olan Muratlı Barajı Batık Köye (Karşı Köy) varış: Borçka Şehir merkezinden hareket ettikten sonra Karagöl Turumuzun ilk durağı olan Karşıköy Köyü, Muratlı Baraj Gölüne varacağız. Gölün üzerinde kalan Camii Minaresi ve Fabrika Bacası yerli ve yabancı misafirlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Muratlı Barajında 20-30 Dakika fotoğraf molasında arkadaşlarımız sizlere bölge hakkında bilgiler verecektir. Şimdi Muratlı'dan ayrılarak Karagöl'e ulaşmak için Borçka-Camili (Machael) yolunu takip ederek tırmanmaya başlıyoruz.

Bir bölümü asfalt yol, bir bölümü arnavut kaldırımlı yollarda Kestane, Gürgen, Ceviz ve Ladin ağaçlarının arasından devam ederek, cennet yeşili mis kokulu ormanları, yemyeşil dokusu, zengin yaban hayatı ve bitki çeşitliliğiyle ülkemizin en bakir doğal güzelliklerinden Karagöl'e ulaşıyoruz. Borçka Karagöl'e varış: Şimdi Romantizim ve zamanı....

Karagöl Artvin'in Borçka ilçesı sınırları içindedir. 1800'lı yılların başlarında Klaskur Yaylası yakınlarında bulunan bir tepeden toprak ve kayaların kayması sonucu Aralık (Klaskur) deresini kapatması ile oluşmuştur. Dereden aşağıya akan aliviyonların gölü doldurmasıyla derinliği 30 metreden 8-10 metrelere kadar düşmüştür. Karagöl deniz seviyesinden 1450 Metre yüksekliğinde bulunmaktadır. 50 Bin Metrekare arazi üzerinde konumlanmış, göl etrafında hiçbir yapılaşma olmadığından bakirliğini korumuştur. Bölgeye gelen yerli ve yabancı turistleri kendine hayran bırakmıştır. Özlellikle sonbaharda ağaç yapraklarının renklerinin adeta bir renk cümbüşü oluşturması içe muhteşem bir görüntü oluşmaktadır. Karagöl Turu en güzen anlarından biri gölün etrafında bulunan patika yollarda yürümek olacaktır.

Çoruh Zipline-Borçka Barajı Dönüş yolunda Borçka İlçe Merkezinden Artvin'e doğru yol alıyoruz. Sonrasında, Yol üzerinde Artvinin 3. Türkiyenin 65. büyük barajı olan Borçka Baraj Gölüne gidiyoruz. Borçka Barajı Türkiyenin 273,542 Hanesinin elektriğini karşılamaktadır. Artvin Şehir Merkezine 8 Km.Kala Borçka Barajı üzerinde boydan boya uçabileceğiniz Zipline aktivitesi için Türkiyenin en uzun parkurunu içinde barındıran Çoruh Zipline tesisine uğruyoruz. Burada hen Zipline hem de Motorlu Salıncak aktivitesi yapabileceksiniz. en son Saat 17:00 civarında Karagöl Turumuzu burada bitiriyor dönüş yoluna geçiyoruz. Rize varış saatimiz ortalama 19:30-20:00 civarlarındadır.

Ezgi Turizm Seyahat Acentesinin Sunduğu Tüm Hizmet Satın Alımlarında "Tur/Otel Satış Sözleşmesi" Geçerli Olup Taraflarca Kabul Edilmektedir. Sözleşme Detayları İçin Tur/Otel Satış Sözleşmesi'ne Tıklayınız!

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Lüx Turizm Aracıyla Ulaşım
Karagöl Milli Parkı Giriş Ücreti
Öğle Yemekleri
Zipline ve Salıncak Aktiviteleri
Ekstra Kişisel Harcamalar

Temalar

Macera
Eğlence
Doğa ve Spor
Aile ve Çocuklar
Ulaşım ve Transfer
Günübirlik Yayla Turları

Tur Süresi

Günübirlik

Ulaşım Tipi

Minübüs

Turumuz İçin Önemli Bilgiler

Ezgi Turizm Seyahat Acentesinin Sunduğu Tüm Hizmet Satın Alımlarında "Tur/Otel Satış Sözleşmesi" Geçerli Olup Taraflarca Kabul Edilmektedir. Sözleşme Detayları İçin Tur/Otel Satış Sözleşmesi'ne Tıklayınız!
Misafirin Tur İptal Mücbir Sebepleri: Yolcu veya Birinci Derecede Akrabasının 10 Günlük Mutat İştigaline Engel Hastalığı veya Ölümü, Tam Teşekküllü Devlet Hastanesinden Alınmış Resmi Kurul Raporu Olması, Taraflarca Mücbir Sebep Kabul Edilmektedir.
Seyahat Acentesinin Tur İptal Mücbir Sebepleri: Olumsuz Hava Şartları, Yol Engeli, Grev, Terör, Savaş ve İhtimali, Yeterli Sayının Olmaması, Öngörülmez Teknik Hususlar, Turun Başlamasına Engel ise Taraflarca Mücbir Sebep Kabul Edilmektedir.
Belirtilen Gün ve Saatlerde Kalkış veya Alınış Noktasında Olmayan Misafirlerimizin Turlarında İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır.
Günübirlik veya Konaklamalı Turlarda; Kalkış veya Alınış Noktasına Belirtilen Gün ve Saatte Ulaşım Sağlamak Misafirin Sorumluluğundadır. Misafirin Ulaşımında Aksama veya Gecikme Yaşaması Durumunda İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır.
Günübirlik Turlarda; Tur Kalkış Saatine 24 Saat Kala, Konaklamalı Turlarda; 14 Gün Kala İptal, İade ve Değişiklik Yapılmamaktadır. Misafirin Belirtilen Sürelerden Önce İptal, İade ve Değişikliği Seyahat Acentesine Yazılı Olarak Bildirmesi Gerekmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Bebek Arabası Getirebilir Miyiz?
Evet Bebek arabası getirebilirsiniz. Araba Bagajlarına Konulan bebek arabalarını ihtiyaç halinde kullanabilirsiniz.
Turda Çok Fazla Yürüyüş Var Mı?
Turumuzda yorucu bir yürüme mesafesi yoktur.
Bana Ön Koltuk Ayırır Mısınız?
Hayır. Günübirlik Turlarımızda Koltuk rezervasyonu yapılmamakta olup, ön taraf veya herhangi bir koltuk sözü verilmemektedir. Koltuk sıralamasında ilk gelen misafirlerimiz istedikleri yere oturabilir ve tur boyunca aynı koltukta seyahat edebilirler.
Araçta Tur Ödemesini Yapabilir Miyiz?
Hayır. Turlarımız kesin kalkışlı olduğundan Tur Ücretini Rezervasyon yaparken ödemeniz gerekmektedir. Tur Ücretini ödemeyen Misafirlerimizin Turları kesinlik kazanmamaktadır.
Çocuklardan Ücret Alınıyor Mu?
Turlarımızın kalkış saatlerinden 24 Saat öncesine kadar mazeretsiz iptal ederek Tur ücretini iade alabilirsiniz. Mücbir durumlar ve Acil hastalık gibi durumlarda kesinlikle iade için Resmi Belge İstenilmektedir.
Ne zamana Kadar Turu İptal Edebiliriz?
Turlarımız Yediden Yetmişe her yaş aralığına hitap etmektedir.
Turlarda Yaş Aralığı Nedir?
Turlarımız Yediden Yetmişe her yaş aralığına hitap etmektedir.
Tur Nerede Başlıyor ve Nerede Bitiyor?
Turumuz Rize Merkez de başlamakta ve bitmektedir.
Tur Suresi Boyunca Molalar Ne Kadar Verilmektedir?
Tur programımız gidilen bölgenin konumu ve gezi alanı dikkate alınarak hazırlanmıştır. Programda belirtilen noktalarda yeterli mola süreleri verilmektedir.

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ezgi Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

Mesaj kutusu
25%
999 ₺ 749 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
999 ₺ 749 ₺
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}