WhatsApp

Artvin Hopa Çıkışlı Batum Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

1 gün

Tur Türü

Günübirlik Turlar

Grup boyutu

35 kişiler

Lokasyon

Batum

Genel Bakış

Tur Özeti: Hopa Batum Turu 

Kimlik ile yurtdışı turunu deneyimleyin.

Günübirlik Hopa'dan Gürcistan Batum’u yurtdışı deneyimini yaşayın. Batum’da rehber eşliğinde kilise, meydanları ziyaret edin. Ölümsüz aşkın simgesi Ali Ve Nino heykelini fotoğraflayın. Batum bulvarının eşsiz güzelliğine şahit olun. Yerel yemek ve içecekleri tadın. Artvin Merkezde bulunan misafirlerimiz Hopa'ya inerek Batum Turmuza katılabilmektedir. Hopa Çıkışlı Batum Turumuzun başlangıç toktası Artvin Arhavi ilçesidir.

2023 SEZONUNDA GEZİ ROTAMIZ AŞAĞIDA SIRALANAN YERLER DAHİLİNDE YAPILMAKTADIR.

❗❗❗ GEZİLECEK YERLER ❗❗❗ Sarp Kapısı Gürcistan Batum Gonio Kalesi Panoromik Orta Camii Nicholas Kilisesi Avrupa Meydanı Medea Heykeli Ali ve Nino Alfabe Kulesi Piazza Batum bulvarı Miracle Park Sea Port Chacha Kulesi Batum Tiyatrosu Panaromik Poseidon Çeşmesi Öze

Hopa'dan batum turu programı: Artvin Arhavi'den 10:30 Hopa’dan 10:45'te misafirlerimizi aldıktan sonra Kemalpaşa ilçesini geçtikten sonra Sarp Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerini hızlandırmak için önceden hazırladığımız kimlik belgelerini kapıya sunduktan sonra 30-40 dakika sonra sınırın Gürcistan tarafına geçiyoruz. Sınırın diğer tarafında bizleri bekleyen aracımıza binerek Batum Turumuza başlıyoruz.

Rehberimizin verdiği bilgiye göre gezi boyunca ihtiyacımız olacak Gürcistan Para birimi olan ‘’Lari’’ alarak gezimizin ilk uğrak noktası Hz.İsa’nın 12 Havarisinden biri olan Aziz Andrea ve Aziz Matthias heykelleri olacak. Burada fotoğraf çektirdikten sonra Gonio (Apsaros) kalesine geçiyoruz.

Aziz Andrea ve Aziz Matthias’ın anıt mezarında bulunduğu Gonio kalesi Roma döneminden kalma bir kale olup, içerindeki arkeoloji müzesi olsa da; zamanımız sınırlı olduğundan Panoramik olarak göreceğiz ve rehberimiz kale hakkında sizlere bilgi verecektir.

Kale ziyaretimizin ardından öğle yemeği için Gürcü mutfağının en güzel örneklerinin sunulduğu Gürcü Restoranta geçiyoruz. Yemekten sonra Rehberimiz eşliğinde yapacağımız şehir gezisinde Ortodoks Kadedrali (Meryem Ana Klisesi), Avrupa Meydanı, Altıpost Medea Heykeli, Piazza Meydanı, Tiyatro Meydanı, Batum Bulvarı, Nuri Gela Gölü, Alfabe Kulesi, Ali ve Nino Heykeli son olarak Türk Mahallesinde bulunan Osmanlı Dönemi Tarihi Orta Camii gördükten sonra serbest zaman veriyoruz.

3 Saatlik Serbest zamanda dileyen misafirlerimiz, Denizde Tekne Turuna katılabilir, Avrupa’nın en büyük dönme dolabına binebilir veya şehirde alışveriş yapabilir. Serbest Zamanımız sonrasında Batum Turumuzu bitiriyor ve Türkiye’ye dönmek Sarp sınır kapısına dönüyoruz. Son Olarak Hopa'da saat 21:00 sularında turumuzu sonlandırıyoruz.

İletişim için 05352002600 whattsap hattımızı arayabilir yada web sitemizden rezervasyon yapabilirsiniz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Profesyonel Rehberlik
Lüx Turizm Aracıyla Ulaşım
Yurtdışı Çıkış Harcı
Öğle Yemeği
Tekne Turu, Dönme Dolak, Teleferik Vb.
Kişisel Harcamalar

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

Günübirlik

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Gürcistan Turları İçin Önemli Bilgiler

Giriş İçin Yeni Tip TC Kimlik Kartı Yada Pasaport Gerekmektedir. Çocukla 1 Yaşında Olsa Bile Kimliklerinde Fotoğraf Olması Gerekmektedir.
Gürcistan'a çıkarken Pasaport Kimlik ve diğer Yasal nedenlerle geçemeyenlerle ilgili sorumluluk kabul etmiyoruz ve ücret iadesi yapılmaz
Günübirlik Turlarda Tur Kalkışına 24 Saat Kala, Konaklamalı Turlarda 10 Gün Kala iptal ve iade yapılmamaktadır.
18 Yaşından Küçük çocukların yanlarında hem Annesi Hemde Babası Bulunması gerekmektedir. Eğer Herhangi biri katılmayacaksa noterden muvafakatname alınması gerekmektedir.
Bazı ilaçlarla Gürcistan Sınır Kapısında girmek yasaktır. Konu ile ilgili Ezgi Turizm Personeli ile görüşünüz. Yaşanan Sıkıntılardan ötürü sorumluluk kabul etmemekteyiz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bebek Arabası Getirebilir Miyiz?
Evet. Bagaj için uygun boyutta, küçük bebek arabalarını kabul etmekteyiz.
Turda Çok Fazla Yürüyüş Var Mı?
Hayır. Turumuzda yorucu bir yürüme mesafesi yoktur.
Bana Ön Koltuk Ayırır Mısınız?
Hayır. Günübirlik Turlarımızda Koltuk rezervasyonu yapılmamakta olup, ön taraf veya herhangi bir koltuk sözü verilmemektedir. Koltuk sıralamasında ilk gelen misafirlerimiz istedikleri yere oturabilir ve tur boyunca aynı koltukta seyahat edebilirler.
Araçta Tur Ödemesini Yapabilir Miyiz?
Hayır. Turlarımız kesin kalkışlı olduğundan Tur Ücretini Rezervasyon yaparken ödemeniz gerekmektedir. Tur Ücretini ödemeyen Misafirlerimizin Turları kesinlik kazanmamaktadır.
Çocuklardan Ücret Alınıyor Mu?
0-6 Yaş aralığındaki çocuklar ebeveynlerin kucaklarında olmaları şartıyla ücretsiz tura katılabilirler. Koltuk kullanan tüm misafirlerimizden tur ücreti alınmaktadır.
Ne zamana Kadar Turu İptal Edebiliriz?
Turlarımızın kalkış saatlerinden 24 Saat öncesine kadar mazeretsiz iptal ederek Tur ücretini iade alabilirsiniz. Mücbir durumlar ve Acil hastalık gibi durumlarda kesinlikle iade için Resmi Belge İstenilmektedir.
Turlarda Yaş Aralığı Nedir?
Turlarımız Yediden Yetmişe her yaş aralığına hitap etmektedir.
Tur Nerede Başlıyor ve Nerede Bitiyor?
Turumuz Rize Merkez de başlamakta ve bitmektedir.
Tur Suresi Boyunca Molalar Ne Kadar Verilmektedir?
Tur programımız gidilen bölgenin konumu ve gezi alanı dikkate alınarak hazırlanmıştır. Programda belirtilen noktalarda yeterli mola süreleri verilmektedir.
Batum Turunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir
Gürcistan Batum Turlarımız İçin Genel Bilgiler Tur öncesinde ve gezi sırasında sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen aşağıdaki bilgileri okuyunuz. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık Kimlikleri ile Batum turuna katılacak sevgili misafirlerimiz eski tip kimliklerinin geçerli olmadığını, Yeni Tip Çipli Kimlik Kartı olmayanların Gürcistan'a giriş yapamayacağını üzülerek bildiriyoruz. Yurt dışı çıkışında gümrük, kimlik ve pasaport ve diğer yasal nedenlerden dolayı tura katılamayan misafirlerimize hiçbir ücret iadesi yapılmaz. Tur Kalkış Saatine 24 Saat Kala İptal iade ve Değişiklik yapılamamaktadır Çocuklar yaşa bakılmaksızın (1 Yaş dahil) Kimliklerinde fotoğraf olması gerekmektedir. 18 yaşından küçük misafirlerimiz için yanlarında anne ve babalarının bulunması zorunludur. Ebeveynlerden birisi çocukla birlikte değilse, çocukla birlikte olmayan ebeveynin noterden muvafakatname vermek durumunda olduğunu hatırlatırız. İçerisinde astildihidrokodein, dihidrokodein, Kodein, Nikodikodin, Nikokodin,Nörkodein,Folko

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ezgi Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

Mesaj kutusu
33%
600 ₺ 400 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
600 ₺ 400 ₺
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}