WhatsApp

Yılbaşı Özel 2 Gece 3 Gün Tiflis Turu

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

3 Gün

Tur Türü

Gürcistan Turları

Grup boyutu

35 kişiler

Lokasyon

Tiflis

Genel Bakış

YILBAŞI ÖZEL 2 GECE 3 GÜN KONAKLAMALI TİFLİS TURU

 

1. Gün: 30 Aralık Cumartesi 2023

Rize Merkez Çay Çarşısı önünden 09:00 'da, Artvin-Rize havalimanından 09:30 'da karşılayıp, 10:30 'da Hopadan misafirlerimizi alarak 2 Gece 3 Gün Konaklamalı Yılbaşı Özel Gürcistan Tiflis turumuza başlıyoruz. Karadeniz sahil yolunu takip ederek Çayeli,Pazar, Fındıklı, Arhavi, Hopa üzerinden, Türkiye-Gürcistan sınırımızı oluşturan Sarp Sınır Kapısına geçiyoruz. Sadece (çipli) kimliklerimizle Gürcistan-Batum’a geçiyoruz. Karadeniz sahili boyunca ilerleyerek, güzel deniz manzaraları eşliğinde Batum’un doğasını gözlemleyerek, zengin Gürcü kültürünü tanımak üzere turumuza başlıyoruz. İlk olarak bölgedeki müslüman halkın aktif olarak ibadetlerini gerçekleştirdikleri Orta Cami’ni, evli çiftlere şans getirdiğine inanılan Saint Andrew Heykeli, Çoruh Nehri, Gonio Köprüsünü, Roma döneminden kalma Gonio Apsaros Kalesini göreceğiz. Farklı mimarileri ile dikkat çeken Ters Bina, Adalet Binası, Batum Limanı, Saat Kulesi, Alfabe Kulesi, Ali Nino Heykelini görüyor ve şehir merkezine geçiyoruz. Merkezde Tiyatro Binası, Poseidon Heykeli, Piazza Kulesi, Hükümet Binası, Kamu Binaları, Avrupa Meydanında bulunan Medea Heykeli gibi görkemli yapıtlar görerek, fotoğraf çekimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Eksta verilecek olan öğle yemeği molası ve serbest zaman ardından Khobuleti- Kutaisi- Khasuri- Gori güzergahını takiben Tiflis’e hareket ediyoruz. Gürcistan’ı bir baştan bir başa kat ederken coğrafya geçişleri arasındaki farkları yakından görme fırsatı bulacaksınız. Dünyada yer alan 31 iklim çeşidinin 29’una ev sahipliği yapan Gürcistan içi yolculuğumuz birbirinden farklı manzaralar eşliğinde devam edecek. Ortalama 7 saat sürecek olan yolculuk ardından Tiflis’e ulaşıyoruz. Konaklama otelimize yerleşme ve geceleme yapıyoruz.

Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda (Extra)

Akşam Yemeği: Belirlenen Restoranda (Extra)

Konaklama: İbis Budget Tbilisi Center & v.b (3*-4*)

 

2. Gün: 31 Aralık Pazar 2023

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası, Tiflis şehir turumuza başlıyoruz. Kura (Mtkvari) Nehri’nin her iki yakasına kurulmuş olan Tiflis, İpek Yolu üzerinde bulunması nedeniyle tarihi boyunca da bu açıdan önemini korumuş. Şehir turumuzda ilk olarak teleferikle çıkacağımız Narikala Kalesi’ni ve kuş bakışı olarak Tiflis şehrini muhteşem manzarasını seyredeceğiz. Sonrasında Tiflis’in meşhur sülfür hamamlarının yer aldığı Hamamlar sokağını, Cuma Camisini görüp Rustaveli Bulvarı’na gidiyoruz. Rustaveli Bulvarı bir zamanlar Lenin’in heykelinin bulunduğu Gürcistan’ın sembolü Aziz George heykelinin olduğu Özgürlük Meydanı'ndan başlar ve 1.5 kilometre uzunluğundadır. Bulvarın üzerinde bulunan Gürcistan Parlomentosu, Kaşveti Kilisesi, Tiflis Opera ve Bale Tiyatrosu, Rustaveli Devlet Akademik Tiyatrosu, Rustaveli Müzesi ve Gürcistan Bilim Akademisi’ni panoramik olarak yapacağımız yürüyüş turumuzda görerek, fotoğraf çekimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeği molası sonrasında, Tiflis şehir merkezinde yer alan Versinaj Çarşısına (Antikacılar) transfer oluyor ve alışveriş için serbest zaman alıyoruz. sonra yoğun geçen günümüzün sonuna doğru otelimize yerleşip bir süre dinleniyoruz. Yılbaşı eğlencesi için dileyen misafirlerimiz restoranda gürcü menü ve folklor gösterileri ile harika bir gece yaşayabilirler (ekstra)  veya meydandaki ücretsiz konser havai fişek gösterilerine katılabilirler. 

Sabah Kahvaltısı: Konaklama Otelinde

Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda (Extra)

Akşam Yemeği: Belirlenen Restoranda (Extra)

Konaklama: İbis Budget Tbilisi Center & v.b (3*-4*)

 

3. Gün: 1 Ocak Pazartesi 2024

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası, Tiflis merkeze 20 dakikalık mesafede yer alan ve Gürcistan’ın Unesco tarafından koruma altına alınmış olan Antik başkentlerinden Mishketa’ya ulaşıyoruz. Mtkvari ve Aragvi Nehirlerinin birleştiği yerde kurulu Mtskheta’yı kuşbaşı izleyeceğimiz Jvari Manastırına çıkıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesinde olan Svetitskhoveli ve Samtavro Kilisesini kuşbakışı gören, 6. Yy. yapısı Jvari Manastırını rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra yolumuz üzerinde Gori şehrine uğruyoruz. Şida Kartli Bölgesi’ nde bulunan ve Gürcü Kralı David (1089-1125) tarafından kurulmuş 60.000 nüfusa sahip küçük bir sanayi şehri olan Gori’ yi bu kadar önemli yapan, Sovyet Rusya’nın liderliğini ve Sovyetler Birliği Komünist Partisi’ nin Liderliği anlamına gelen Genel sekreteri Josep Cugaşvili (Josep Stalin)’ nin burada doğmuş olmasıdır. Lakabı olan “Stalin” Rusçada çelik anlamına gelmektedir. Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz turumuzda ayrıca Stalin Müzesini de gezme şansına sahip olacağız. Kutaisi şehrinde vereceğimiz kısa bir dinlenme molamız olacak. Panoramik olarak Mitoloji Meydanı , Ulusal Park, Eski Parlemento binalarını görerek Kutaisi’den ayrılıyoruz. Sarp sınır kapısında gümrük işlemlerimiz sonrasında ortalama 23.30 civarı Rize’de turumuzu tamamlayarak misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklama Otelinde

Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda (Extra)

 

!!ÖNEMLİ NOTLAR!!

 LÜTFEN OKUYUNUZ

Tur öncesinde ve gezi sırasında sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen aşağıdaki bilgileri okuyunuz.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık Kimlikleri ile Gürcistan turuna katılacak sevgili misafirlerimiz eski tip kimliklerinin geçerli olmadığını, Yeni Tip Çipli Kimlik Kartı olmayanların Gürcistan'a giriş yapamayacağını üzülerek bildiriyoruz.

Yurt dışı çıkışında gümrük, kimlik ve pasaport ve diğer yasal nedenlerden dolayı tura katılamayan misafirlerimize hiçbir ücret iadesi yapılmaz.

Çocuklar yaşa bakılmaksızın (1 Yaş dahil) Kimliklerinde fotoğraf olması gerekmektedir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz için yanlarında anne ve babalarının bulunması zorunludur. Ebeveynlerden birisi çocukla birlikte değilse, çocukla birlikte olmayan ebeveynin noterden muvafakatname vermek durumunda olduğunu hatırlatırız.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

2 Gece Belirtilen Otellerde Konaklama
2 Sabah Kahvaltısı Konaklama Otelinde
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Ulaşım ve Çevre Gezileri
Zorunlu Seyahat Sigortası
Ezgi Tur Güvencesi
Müze Ören Yeri, Milli Park Girişleri ve Tüm Giriş Ücretleri
Yolda Alınacak Yiyecek ve İçecekler
Öğle Yemekleri
Akşam Yemekleri
Otellerde Ekstra Özel Harcamalar
Yurtdışı Çıkış Harcı (150 TL)
İsteğe Bağlı Gürcü Gecesi ve Kafkas Gecesi Eğlenceleri
Tek Kişilik Konaklama Farkı (2000 TL)

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor
Yiyecek ve İçecek
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

2 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Gürcistan Turları İçin Önemli Bilgiler

Giriş İçin Yeni Tip TC Kimlik Kartı Yada Pasaport Gerekmektedir. Çocukla 1 Yaşında Olsa Bile Kimliklerinde Fotoğraf Olması Gerekmektedir.
Gürcistan'a çıkarken Pasaport Kimlik ve diğer Yasal nedenlerle geçemeyenlerle ilgili sorumluluk kabul etmiyoruz ve ücret iadesi yapılmaz
Günübirlik Turlarda Tur Kalkışına 24 Saat Kala, Konaklamalı Turlarda 10 Gün Kala iptal ve iade yapılmamaktadır.
18 Yaşından Küçük çocukların yanlarında hem Annesi Hemde Babası Bulunması gerekmektedir. Eğer Herhangi biri katılmayacaksa noterden muvafakatname alınması gerekmektedir.
Bazı ilaçlarla Gürcistan Sınır Kapısında girmek yasaktır. Konu ile ilgili Ezgi Turizm Personeli ile görüşünüz. Yaşanan Sıkıntılardan ötürü sorumluluk kabul etmemekteyiz.

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Ezgi Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

Mesaj kutusu
16%
4.950 ₺ 4.150 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
4.950 ₺ 4.150 ₺
0 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}